• s.franczak@efes.com.pl
  • +48 504 282 210
  • +48 13 448 55 57
Prosty kontakt

Czekamy na Twój telefon albo e-mail. Zamówienia realizujemy w krótkim czasie.

Szybka dostawa

Posiadamy własny transport. Działamy w południowej i wschodniej Polsce.

Konkurencyjne ceny

Od 1991 r. oferujemy naszym Klientom konkurencyjne ceny i korzystny system rozliczeń.

8.1 Folia pęcherzykowa
Folia pęcherzykowa SL - różne szerokości wstęgi Folia pęcherzykowa SL - różne szerokości wstęgi

Produkt z folii PE uformowany w pęcherzyki napełnione powietrzem. Występuje jako:
- dwuwarstwowa (warstwa płaska i pęcherzyki);
- trójwarstwowa (warstwa płaska, pęcherzyk, warstwa płaska).

W zależności od grubości zastosowanej folii otrzymujemy wyrób następującego rodzaju:
- superlekka;
- lekka;
- standard;
- mocna.

Podział taki stosowany jest również w przypadku "grubego pęcherzyka" (PLUS).

Folia dostępna jest w rolkach o standardowym nawoju 100 mb. i szerokościach wstęgi: 50; 100; 120 i 150 cm, lub w postaci arkuszy, worków, rękawa lub półrękawa o wymiarach i parametrach wg zapotrzebowania klienta na zamówienie, przy zachowaniu MOQ producenta.

Folia "gruby pęcherzyk" PLUS dostępna jest w rolkach w nawoju 50 mb. i szerokościach wstęgi 100 i 150 cm. Inne rozmiary na indywidualne zamówienie zamówienie klienta.

W tej grupie dostępna jest folia "ogrodnicza" z dodatkiem stanowiącym filtr UV.

8.2 Folia PE

Folia występuje w obrocie handlowym w postaci taśmy, półrękawa, rękawa oraz worków z granulatu "czystego" lub regranulatu. Pierwszy można stosować do pakowania produktów spożywczych, drugi do różnego rodzaju wyrobów technicznych. Wszystkie rodzaje folii PE dostępne na zamówienie, wg wymagań klienta.

Dostępne również wyroby z folii w odmianie termokurczliwej, do okurczania zbiorczego pakowanych detali, w tym również jako kaptury termokurczliwe do zabezpieczania ładunku na paletach.

8.3 Folia stretch

Najprostsza, najbardziej dostępna, skuteczna i stosunkowo niedroga metoda zabezpieczania towaru to owijanie folią stretch. Zabezpiecza się zarówno pojedyncze detale jak i - co najczęściej - ładunek poskładany na palecie transportowej. Właściwości samokurczliwe takiej foli powodują że ładunek stanowi jednolitą bryłę i zamocowany do palety transportowej za pomocą taśm spinających może być bezpiecznie przewożony w różnych warunkach transportowych.

Dwa sposoby stosowania folii stretch dzielą produkt na "ręczną" i "maszynową". Pierwsza występuje najczęściej w postaci rolek o szerokości wstęgi folii 50 cm i wadze do 3 kg folii. Popularne są również rolki "MINI" o szerokości nawiniętej folii 10-15 cm.

Drugi rodzaj to folia do owijarek maszynowych, stosowana w przemysłowym zakresie ilości owijanych ładunków. Najczęściej stosowaną folią jest produkt o grubości 21 – 23 mikr.

Określany jest również stopień naciągu folii, najczęściej ok. 150 %, co stanowi o elastyczności folii i skuteczności pożądanego okurczenia.

Folię "ręczną" sprzedaje się w rolkach określając wagę netto folii od 1,2 do 3 kg. Folia "maszynowa" występuje w rolkach o wadze ok. 17 kg.

8.4 Folia stretch "maszynowa"

8.5 Folia stretch "ręczna"